قوانین اپلیکیشن تموک

قوانین و مقررات تموک برای استفاده از اپلیکیشن و سایت


ما برای اینکه فعالیتی صحیح همراه با چارچوبی از ضوابط خاص داشته باشیم خود و کاربران محترم را ملزم به رعایت قوانین مشخصی می دانیم، بی تردید حرکت در چارچوب این اصول و قواعد به ما و شما در پیشبرد هرچه بهتر اهداف کمک خواهد کرد، لذا کاربران گرامی که قصد استفاده از این نرم افزار را دارند می بایست، پس از مطالعه صحیح و دقیق و تایید موارد ذیل نسبت به استفاده از اپلیکیشن تموک اقدام نمایند.

بر این اساس اعلام می نماییم نرم افزار تموک بر اساس قوانین کشور در حال فعالیت می باشد، لذا دسترسى و استفاده کاربران محترم به این نرم افزار، در ابتدا مشروط به رعایت قوانین و مقررات و ضوابط کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد.

تموک بعنوان ایجاد کننده بستر و شما بعنوان یک کاربر ملزم به رعایت این شرایط و مقررات در استفاده از این نرم افزار می باشید، بدین ترتیب موارد و شرایط استفاده از این نرم افزار را علاوه بر قوانین حاکم بر کشور در ذیل اعلام می نماییم.

لطفاً متن زیر را به دقت مطالعه نموده و در صورتی که رعایت و شرایط مربوط به استفاده از نرم افزار تموک، برای شما مقدور نیست از این نرم افزار استفاده ننمایید در غیر این صورت ادامه دسترسی یا استفاده از نرم افزار تموک مصداق کامل پذیرفتن این شرایط و مقررات خواهد بود. همچنین در صورت ایجاد هرگونه تغییری در قوانین، کاربران محترم ملزم به رعایت آن بوده و در صورت انجام هر عملی خارج از این چارچوب و یا مغایر با آن هیچ ادعایی با عنوان عدم مطالعه یا عدم آگاهی از سوی آنان پذیرفته نخواهد شد.

بنابراین عضویت در اپلیکیشن تموک بر اساس درخواست کاربر بوده و تموک هیچ اجباری برای استفاده شما از این نرم افزار و هرگونه خدمات آن ندارد، لذا استفاده کاربران از نرم افزار تموک منوط به رعایت شرایط و مقررات ذیل خواهد بود.

سیاست‏‌های عمومی و رعایت حریم و حقوق اشخاص


 • در هنگام ورود شما به نرم افزار، کوکی‌های مشخصی برای تحلیل استفاده کاربران از این نرم افزار بر روی تلفن همراه و یا رایانه  شما نصب می‌شود. این کوکی‌ها شامل اطلاعات شخصی شما مانند نام، آدرس ایمیل، آدرس پستی و یا شماره تلفن شما نخواهند شد. مهمترین استفاده این کوکی‌ها تحلیل و بررسی رفتار کاربران برای نمایش تبلیغات مناسب به آن‌ها خواهد بود.
 • شما می توانید در تنظیمات مربوط به این نرم افزار وارد شده و آنرا به نحوی تنظیم کنید که کوکی ها را نپذیرد، اما این کار باعث    می شود برخی از خدمات را دریافت ننمایید مثلاً استفاده شما از نرم افزار برای دریافت پیغام های مربوط به خرید و فروش در معاملات با محدودیت هایی مواجه می شود. خواهش ما از شما این است که مانند سایر نرم افزار های دیگری که بصورت روزمره از آن استفاده می نمایید به ما و این اپلیکیشن نیز با خیالی آسوده اعتماد کنید، زیرا این کوکی ها شامل هیچ گونه استفاده از اطلاعات شخصی شما نمی شود و درصورت فعال بودن آن هیچ ویروسی سیستم و تلفن همراه  شما را تهدید نخواهد کرد.
 • استفاده از این نرم افزار نیازمند اجازه شما برای دسترسی به یک سری نرم افزارهای عمومی دارد در واقع کنترل قابلیت‌ها یا اطلاعاتی (معروف به مجوزها) که برنامه می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد، گاهی اوقات برنامه ها نیازمند دسترسی به بخش های خاصی همانند عکس یا مخاطبین است و به خاطر حفظ حریم شخصی، تنها در صورتی مجوز استفاده از این قسمت ها صادر می شود که شما اجازه آن را بدهید، اپلیکیشن ها برای فعالیت به این مجوزها نیاز دارند و بدون آن ها برنامه نمی تواند کارش را به درستی انجام دهد مثلاً در اپلیکیشن گوگل مپس اگر برنامه به Location موبایل دسترسی نداشته باشد، دیگر نقطه ای که هستید را مکان یابی نکرده و تنها شبیه یک نقشه معمولی می شود و شما نیز نخواهید توانست از قابلیت مکان یابی کالای خود در نرم افزار تموک استفاده نمایید. یا بعنوان نمونه دیگر اپلیکیشن اینستاگرام را در نظر داشته باشید برای گرفتن عکس از خود برنامه نیاز به دسترسی آن به Camera در موبایل خود دارید و بدون این مجوز شما نخواهید توانست هیچ عکسی را در در اینستاگرام به ثبت برسانید. نرم افزار تموک نیز از این قابلیت استثناء نبوده و شما برای انکه بتوانید تصاویر مربوط به کالا و یا پیوست های مربوطه را برای طرف مقابل خود ارسال نمایید نیاز به دسترسی دادن برنامه به گالری و یا سایر قسمت های دیگر موبایل خود دارید برای این منظور مانند سایر نرم افزارهای موبایلی برای دیدن مخاطبین یا مکان دستگاهتان از شما مجوز می خواهیم، این موضوع برای استفاده از عملکرد نرم افزار یک روند طبیعی وحیاتی است، این ابزار ها به شما در استفاده از نرم افزار کمک خواهد کرد و نیز به اپلیکیشن در چگونگی استفاده کاربران از آن کمک خواهد کرد. به‌ جز فایل‌هایی که شما برای مشتریتان انتخاب یا در پیوست ارسال می‌کنید، برنامه تموک به هیچ فایل دیگری در دستگاه شما دسترسی ندارد.

سایر مجوزها


این گروه از مجوزها در برنامه‌ها متداول است و همانند سایر برنامه‌ها، در برنامه تموک نیز برای آن‌ها اجازه‌ مستقیمی از کاربر گرفته نمی‌شود:

 • نرم افزار تموک برای تشخیص روش اتصال به اینترنت، ارسال و دریافت اطلاعات از راه اینترنت اجازه دارد نوع شبکه‌ای که کاربر به آن متصل است (شبکه‌ی تلفن همراه یا اینترنت بی‌سیم) را تشخیص دهد و به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • نرم افزار تموک برای ثبت آگهی، استفاده از چت و بسیاری دیگر از امکانات تموک اجازه دارد حساب کاربری ایجاد کند و در صورت نیاز، رمز این حساب را در گوشی شما ذخیره کند.
 • نرم افزار تموک برای دریافت و همگام‌سازی اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) اجازه دارد همزمان با راه‌اندازی گوشی شما اجرا شود؛ به این ترتیب که اگر زمانی که گوشی شما خاموش بوده، اعلانی دریافت کرده‌اید، با روشن کردن گوشی خود آن را دریافت خواهید کرد؛ حتی اگر تموک را باز نکنید.
 • نرم افزار تموک برای اطلاع اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) اجازه دارد از لرزش دستگاه شما استفاده کند.
 • نرم افزار تموک برای دریافت و نمایش اعلان‌های شما هنگامی که صفحه‌ دستگاه خاموش است، اجازه دارد به‌اصطلاح دستگاه شما را بیدار نگه دارد (یا از به‌خواب رفتن گوشی شما جلوگیری کند).
 • نرم افزار تموک برای دسترسی به سرویس‌های گوگل مانند نقشه برای تعیین محله و محدوده موضوع آگهی از مجوز

read Google service configuration استفاده می‌کند.

 •  نرم افزار تموک برای نمایش اعلان‌های دریافت‌شده در کنار آیکون برنامه اجازه دارد، تعداد نشان (badge) در تعدادی از لانچرهای (launcher) مرسوم را به‌روزرسانی کند؛ به این ترتیب شما با مشاهده آیکون برنامه تموک در دستگاه خود متوجه وجود اعلان‌های جدید خواهید شد.
 • با توجه به موارد فوق شما با استفاده از این نرم افزار، پردازش اطلاعات توسط برنامه های گوگل و یا سایر برنامه های را، می پذیرید.
 • تمامی خدمات تموک، مانند گرافیک، آرم، آیکون، تصاویر، ویدئوهای تصویری، متن ها و موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و همه محتوای موجود توسط تیم تموک تهیه و جزئی از اموال تموک محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر در انحصار این تیم است لذا استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ما محفوظ خواهد داشت.
 • تموک سیستمی برای ارزیابی همه کاربران خود ( خریدار، فروشنده، حمل و نقل، راننده و…) را ارائه داده که با استفاده از آن افراد تجربه ی واقعی خود از معامله را به اشتراک خواهند گذاشت. لذا به هر طریقی اگر تلاشی برای تغییر در امتیاز واقعی افراد انجام شود مانند هک کردن یا استفاده از حساب کاربری fake و… امتیاز شما از بین خواهد رفت و حتی امکان دارد که اپلیکیشن حساب کاربری که در آن سوء استفاده صورت گرفته است را تعلیق و از دسترسی خارج کند.
 • سیستم امتیاز دهی برای قراردادن تجربه ی واقعی اشخاص است در نتیجه اگر فردی تجربه ی بدی از معامله با شما داشته است و این را بیان کرده جز در موارد خاص و با صلاحدید شرکت این پیام ها و امتیاز ها پاک نخواهند شد.
 • اگر شخصی پیامی شامل توهین و یا تهدید برای هر یک از کاربران وارد نماید می تواند قابل استناد باشد و فرد مورد اهانت و تهدید واقع شده می تواند از وی در مراجع قضایی اعلام شکایت نماید.
 • همچنین اگر شخصی امتیازات بسیار بدی دریافت کند تموک می تواند با برای مدتی آن حساب کاربری را تعلیق و یا برای همیشه آن حساب کاربری را متوقف نماید.
 • اگر شرکتی قبلا حساب کاربری اش توسط اپلیکیشن تموک بسته یا تعلیق شده است، پس از بازگشایی مجدد با حساب کاربری جدید بخواهد معامله ای انجام دهد تموک این حق را دارد که از گذشته ی آن ها مانند تعلیق شدن و… سایر اشخاص ثالث را مطلع سازد.
 • تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، از طریق نصب اپلیکیشن در پایگاه رسمی این سایت یعنی www.tamuk.ir  و استفاده مستقیم توسط ارسال پیام از طریق این نرم افزار است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در نرم افزار، با شما تماس نمی‌‏گیریم.

موارد مربوط به تعهد و عدم تعهد اپلیکیشن تموک نسبت به کاربران


1) تموک تحت هیچ عنوان وارد معامله کاربران با هم نمی شود و نیز هرگز شریک قراردادی، در قراردادهایتان با مشتریانی که از طریق اپلیکیشن تموک و یا خارج از این سامانه پیدا نموده اید نخواهد شد.

2) تموک به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات آن استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و بطور جد از آن محافظت می‏‌ نماید. البته تنها در موارد خاص و قانونی تموک این اختیار را دارد تا در موارد امنیتی(کلاهبرداری،شکایت رسمی، بزهکاری و…) با درخواست رسمی از پلیس فتا و یا مرجع قضایی همکاری لازم را داشته باشد. و تموک این اطمینان خاطر را به کاربران عزیز خود می دهد که اطلاعاتشان هرگز و به هیچ وجه در اختیار سایر نهاد ها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی (غیر از دو نهاد نامبرده شده آن هم با درخواست و نامه رسمی) قرار داده نخواهد شد.

3) با توجه به اینکه کاربر خود انتخاب می کند که اطلاعاتش را در این اپلیکیشن در معرض دید طرف مقابل قرار دهد در نتیجه در صورتی که شخص ثالثی با استفاده از این اطلاعات باعث ایجاد ضرر به کاربر شد، تموک هیچ گونه مسئولیتی را در این مورد قبول نخواهد کرد. اگر کاربر احساس می کند اطلاعاتی برای شرکتش حساس و حیاتی است، مسئولیت قرار دادن آن در اپلیکیشن را نیز خود باید بر عهده بگیرد.

4) تموک متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، خود را موظف می داند تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از این نرم افزار را بکار گرفته و توسعه دهد.

5) اطلاعات حساب کاربری شما جزء اموال شرکت محسوب خواهد شد و در صورتی که نرم افزار با هر نرم افزار دیگری ادغام شده یا قرار داد هایی از این قبیل مالکیت با ما بسته شد این اطلاعات میتواند به نرم افزار دوم یا شرکت دوم انتقال پیدا کند.

6) تموک این حق را خواهد داشت تا برای بررسی روند کیفی نحوه استفاده کاربران از خدمات تموک هر زمان که صلاح بداند از اطلاعات کاربران بازدید و آن ها را رصد کند. ما از اطلاعات شما برای ارائه سرویس هایی با کیفیت بهتر استفاده می‌کنیم، هم چنین از اطلاعات شما برای اطمینان از کارکرد بهتر سرویس‌ها براساس اهداف در نظرگرفته شده استفاده می‌نماییم.

7) بر اساس قوانین و شرایط، اخطار های احتمالی و اطلاعاتی از طریق نوتیفیکیشن، پیامک و ایمیل و یا بصورت پیام داخل حساب کاربری برایتان ارسال خواهیم کرد که کاملا سندیت دارند و در صورت بروز مشکل بین نرم افزار و شما می توان به آن ها استناد کرد و این پیام ها حکم پیام مکتوب (ابلاغ) و نیز دریافت و مشاهده پیام از طرف شما را دارند.

8) تموک می تواند به صورت بازه ای پیشنهاد هایی مثل خرید کالا و… را بصورت پیام یا نوتیفیکیشن به شما ارسال کند. در صورتی که نمی خواهید این پیام ها را دریافت کنید حتما به صورت مکتوب با بخش پشتیبانی درخواست خود را در میان بگذارید.

9) تمامی مکاتبات تلفنی شما با شرکت ما ضبط و آرشیو خواهد شد و ما در مواردی برای مصارف آموزشی داخلی شرکت از آن استفاده خواهیم کرد(همینطور ایمیل ها نیز آرشیو خواهند شد)

10) تموک با استفاده از منابع معتبر نسبت به بررسی و اعتبارسنجی و ارزیابی شرکت ها و کاربران عضو شده در اپلیکیشن خود اقدام می نماید. اما این موضوع نباید مبنای اصلی تصمیم گیری شما در انجام معامله با کاربران دیگر در اپلیکیشن قرار بگیرد، بلکه شما موظف هستید بر اساس رویه های سابق و معمول خارج از اپلیکیشن، خودتان در تکمیل سایر اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در انجام معامله با سایرین که از طریق این اپلیکیشن ارتباط برقرار نموده اید، اقدام کنید.

11) اپلیکیشن فقط بستری برای ارائه اطلاعاتی است که کاربران به هم ارسال می کنند و هیچ تضمینی در رابطه با صحت کیفیت، قیمت و یا هر پارامتر دیگری از کالا نمی تواند به کاربر ارائه دهد . لذا تموک تنها بستر انجام معامله ای راحت تر را برای شما فراهم نموده و هرگز مسئولیت عدم پاسخگویی فروشنده یا تاخیر در پاسخگویی را برعهده ندارد.

12) ما در هر زمان تمامی تلاش خود را انجام خواهیم داد تا اطلاعاتی صحیح و قابل استناد را برای شما در سیستم قرار دهیم، ولی در صورتی که اطلاعات در هر قسمتی با مشکل مواجه شود، اپلیکیشن در این مورد به هیچ عنوان مسئولیتی را قبول نخواهد کرد. لذا در محاسبات خود برای قیمت ها و سایر موارد مشابه در اپلیکیشن نیز بررسی های خود را با دقت بالا انجام دهید.

13) ما از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم (مثل نشانی رایانامه‌تان یا شماره تلفن و…) برای تعامل مستقیم با شما و اطلاع رسانی موارد مربوطه به مشتریان شما در راستای ارائه خدمات به شما استفاده می‌کنیم و تموک مسئولیتی در رابطه با اینکه شرکتی اطلاعات خود را در اپلیکیشن قرار داده و باعث ایجاد تاثیرات منفی بر آن شرکت شده است قبول نمی نماید و هیچ ادعایی از کاربران در این باره پذیرفته نخواهد شد.

14) تموک هیچ قرارداد یا تعهدنامه یا سندی را با فروشندگان و ارائه‌دهندگان (خدمات و کالا) چه اشخاص حقیقی یا حقوقی، منعقد نمی‌ نماید و اگر قراردادی نیز برقرار شود در راستای مفاد آن مسئول ارائه خدمات به طرف خود خواهد بود، لذا این موضوع شامل مسئولیت تموک در قبال اشخاص ثالثی که . بنابراین، اعلام می نماییم تموک هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در نرم افزار و سایت خود نمی‌پذیرد و صرف مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد و کاربران در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند. تموک تمام تلاش خود را انجام می دهد، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست انجام پذیرد اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نموده و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد لذا قبل از انجام هر معامله ای با دقت بالا نسبت به طرف و کالای مورد معامله اطمینان حاصل نمایید و پذیرش مسئولیت صحت آگهی با خود کاربران است. و همچنین استفاده کنندگان از این آگهی ها می بایست تمامی جوانب را بررسی و پس از اطمینان کامل تصمیم گیری نمایند و بدینوسیله هشدار می دهیم ممکن است خطراتی در انجام معامله با شرکت ها یا واحدهای تجاری و اشخاصی که در نرم افزار فعالیت می کنند وجود داشته باشد و تموک هیچ مسئولیتی را در این رابطه نمی پذیرد.

15)اگر تاخیر یا اختلالی در ارائه ی محتوا یا ارائه ی سرویس های دیگر در اپلیکیشن یا سایت به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دلیل عوامل طبیعی، نیروهای فراتر از کنترل منطقی ما، خراب شدن اینترنت، فیلترینگ، خراب شدن دستگاه های مختلف در ارتباط با سرور، قطع برق، ضربه، اختلافات زمانی، اختلافات کاری و مدنی، کمبود نیروی منابع انسانی یا سایر منابع، آتش سوزی، سیل، طوفان، انفجار، اغتشاش، جنگ، موارد خارق العاده، فعالیت های دولتی و حکومتی، حکم دادگاه ها یا مراجع قانونی داخلی و خارجی و تمام موارد مشابه یا شراط فورس ماژور دیگر از جمله مواردی است که تموک در قبال آن مسئولیتی قبول نخواهد کرد.

16) اگر قوانین مندرج و سرویس‏‌های تموک تغییراتی را در آینده داشته باشد، این تغییرات با آخرین بروزرسانی در سایت رسمی این اپلیکیشن به آدرس www.tamuk.ir منتشر خواهد شد.

شرایط، ضوابط و تعهدات کاربران در استفاده از خدمات اپلیکیشن


1) تموک تنها برای کاربران بزرگسال است. لذا کاربران تایید می کنند که سنشان بالاتر از ۱۸ سال است یا دارای رضایت قانونی والدین یا قیم هستند یا اینکه دارای قابلیت و صلاحیت مورد نیاز با قوانین اجرایی هستند تا بتوانند شروط و تعهدات و قوانین و تایید و نمایندگی و ضمانتی که قید شده در این شروط و تعهدات را رعایت کنند و بپذیرند.

2) کلیه فروشندگان، خریداران و سایر کاربرانی که برای انجام معاملات و یا خدمات خود از بستر تموک استفاده می کنند، می بایست دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و ذیصلاح باشند. همچنین شما بعنوان کاربر تایید می نمایید که معاملات شما قانونی بوده و ناقض هیچ تعهد و قراردادی نمی باشد.

3) شما موافقت می نمایید که تنها در راستای فعالیت های مستقل تجاری و حرفه ای خود اقدام به ثبت نام به عنوان کاربر یا عضو می نمایید و تموک کاربران خود را مجبور به استفاده از خدمات خود نمی نماید.

4) استفاده از اپلیکیشن تموک منطبق با قانون تجارت الکترونیک و جرایم رایانه ای است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با آن می باشد.

5) چنانچه با شماره تلفن همراه خود اپلیکیشن را نصب نموده اید و قصد استفاده از آن را به نمایندگی از شرکت یا شخص حقوقی دیگری دارید، تضمین و تعهد می نمایید که دارای اختیارات لازم برای ایجاد تعهد برای شرکت یا شخص حقوقی مزبور در خصوص این شرایط و مقررات می باشید. به هر حال، در صورت عدم وجود این اختیار، این بدین معنی نیست که شرکت یا شخص حقوقی تابع این شرایط و مقررات نباشند.

6) شما از محرمانه بودن حق دسترسی خود در مقابل اشخاص ثالث غیرمجاز اطمینان حاصل می کنید و باید اطمینان خاطر حاصل نمایید که فقط کاربران مجاز از اطلاعات کاربری که به شما اختصاص داده شده استفاده می نمایند.

7) در صورت استفاده از هر یک از خدمات تموک، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و استفاده از نرم افزار نصب شده بر روی تلفن همراه خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده مالک شماره تلفن همراه حساب کاربری مورد استفاده است.

8) کاربر ملزم به وارد کردن اطلاعات صحیح در پنل کاربری خود می باشد و مسئولیت هرگونه اشتباه در وارد نمودن اطلاعات را، خود بر عهده خواهد گرفت و نیز می تواند هر وقت که بخواهد اطلاعات خود را در پنل کاربری ویرایش یا حذف نماید. کاربران نباید نگران ارائه اطلاعات صحیح خود باشند زیرا برای انجام یک معامله صحیح نیاز به ارائه اطلاعات صحیح دارند بعنوان مثال شما برای یک معامله حقیقی نیاز به ارائه اطلاعات اقتصادی خود به طرف مقابل نظیر کد اقتصادی، شناسه ملی و… برای صدور و یا دریافت پیش فاکتور دارید، برای این منظور در اپلیکیشن باید اطلاعات مربوطه را در حساب کاربری خود وارد نمایید، این اطلاعات به هیچ وجه در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد گرفت و تنها در صورتی که شما تاییدیه ارسال را صادر فرمایید برای طرف مقابل ارسال خواهد شد، در ضمن شما نباید نگران این موضوع باشد که اطلاعات شخصیتان ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرد زیرا هر فردی می تواند با مراجعه به سایت اداره امور مالیاتی و با وارد کردن نام یک شرکت به سایر اطلاعات مربوط به نیز دسترسی پیدا کند، همچنین نکته مهم اینجاست که تنها زمانی افراد می توانند اطلاعات شما را به سیستم مالیاتی برای یک معامله رسمی اعلام نمایند که برای آن معامله سند پرداخت ارائه نمایند در غیر اینصورت در سیستم مالیاتی اگر خریدار هر نام و و یا شخصی را بعنوان فروشنده مطرح نماید بدون آنکه اسناد معامله و اسناد پرداختی آن محرز شود فاقد اعتبار می باشد. بنابراین نباید هیچ نگرانی نسبت به این موضوع داشته باشید.

در ضمن تاکید می نماییم، اگر کاربر احساس می کند اطلاعاتی برای شرکتش حساس و حیاتی است مسئولیت قرار دادن آن در اپلیکیشن و ارسال آن به طرف های دیگر مورد معامله را نیز خود باید بر عهده بگیرد.

9) کاربر می بایست بر اساس رویه های معمول خارج از اپلیکیشن، برای تصمیم گیری در انجام معامله با سایر عضو هایی که از طریق تموک ارتباط برقرار نموده است، اقدام کند و پس از اطمینان کامل در این خصوص نسبت به آن تصمیم گیری نماید و در صورت بروز هرگونه مشکلی با طرف مقابل و یا معامله، تموک هیچ مسئولیتی در قبال سایرین نخواهد داشت. کاربران اپلیکیشن و سایت تأیید   می نمایند که عهده دار کلیه خطرات انجام هرگونه خرید و فروش در رابطه با استفاده از این بستر یا خدمات آن می باشند و خطرات هرگونه مسئولیت یا خسارت مانند: عدم کیفیت، عدم تطابق با ویژگی ها و مشخصات، کلاهبرداری، تدلیس، کالاهای معیوب یا خطرناک، کالاهای غیرمجاز، تأخیر در تحویل و پرداخت، محاسبه اشتباه قیمت، نقض تضامین، نقض قرارداد و حوادث حمل و نقل و غیره. را   می پذیرند.

10) کاربر خود پاسخگوی مواردی است که ناقض حقوق اشخاص ثالث می باشد و بواسطه آن هزینه هایی که برای دفاع در رابطه با ادعای اشخاص ثالث در خصوص حقوق آنها می گردد را شامل شده و به شخصه مسئولیت همه آن ها را بر عهده خواهد داشت. این خطرات همچنین شامل خطراتی نیز می شود که مشتریان، سایر خریداران، مصرف کنندگان نهایی کالاها و سایرین ادعا نمایند که از کالایی که توسط کاربر اپلیکیشن به موجب قرارداد خرید و فروش حاصل شده است متحمل زیان جانی یا خسارت مالی شود و یا هرگونه دعوی حقوقی ناشی از استفاده آن اقامه می شود. همچنین کاربر قبول می نماید که تموک مسئولیتی در قبال هیچ خسارت، دعوی، هزینه ها، ضرر و زیان، ناراحتی، اخلال در کسب و کار یا مخارج از هر نوع که ممکن است در نتیجه یا در رابطه با خطر مذکور حاصل شود ندارد.

11) هر گونه خطر معاملاتی از هر نوع در رابطه با واردات، صادرات، خرید یا فروش کالاهای عرضه شده از طریق اپلیکیشن و سایت باید تماماً توسط کاربر متقبل گردد. کاربر خود شخصاً مسئول تمام شرایط و مقررات مربوط به معاملات تجاری و بازرگانی که در راستای استفاده از اپلیکیشن و سایت منعقد شده است می باشد که این مسئولیت شامل، هرگونه شرایط و مقررات مربوط به تحویل، حمل و نقل، ارسال، انبار نمودن، قیمت، کارمزدها، مالیات ها و پرداخت، کیفیت، مرجوع نمودن، تضمینات و بیمه، مالکیت کالاها، مجوزها و غیره… می شود.

12) کلیه فروشندگان برای فروش کالاها باید دستورالعملهای فروش و توزیع که توسط مراجع و اتحادیه ها صادر شده است را رعایت نمایند. همچنین شما باید الزامات ضمانت، گارانتی و خدمات پس از فروش را بر اساس عرف و قوانین حاکم رعایت نمایید.

13) در صورتی که کاربر با طرف معامله اختلافی داشته باشد، کاربران طرف اختلاف اپلیکیشن تموک را از هرگونه دعوی، مطالبات، اقدام حقوقی، دادرسی، هزینه ها، مخارج و خسارات (بدون محدودیت هرگونه خسارات واقعی، ویژه، تصادفی یا تبعی و عدم النفع و از دست رفتن سود و تجارت محتمل) ناشی از یا در ارتباط با معامله مربوطه مبری داشته و خسارات وارده را خود کاربران نسبت به هم می بایست جبران نمایند.

کارهایی که کاربران نباید و نمی توانند در اپلیکیشن تموک انجام دهند


برای استفاده از این اپلیکیشن شما موافقت و تعهد می نمایید این اعمال را انجام ندهید:

1)  هرگونه معامله و یا عملی که مشکلی در نظم عمومی جامعه ایجاد نماید و یا باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور شده شود همچنین هر معامله و یا عملی که موجبات تحریک بازار را بر خلاف نظم عمومی بازار ایجاد نماید و یا امری که مانع تحقیق در مورد تخطی از هر قانونی شود.

2) موارد مربوط به پول شویی ، قمار، پیام های تهاجمی و تهدید کننده ، فروش کالا یا خدماتی که باعث نقض حق ثبت اختراع، علائم تجاری، اسرار تجاری، حق مالکیت، حق نشر و حریم خصوصی اشخاص ثالث شود.

3) مواردی که باعث به خطر افتادن اتحاد و یکپارچگی و دفاع از کشور و یا به مخاطره افتادن امنیت ملی و نیز روابط دوستانه با دولت های خارجی شود.

هشدار ها:


در صورتی که به هر دلیلی احساس شود که ممکن است به منافع تموک و کاربران آن آسیبی برسد ما می توانیم بدون هیچ اخطار قبلی دسترسی شما را قطع کنیم و حساب کاربری شما را مسدود نماییم. و یا اگر تشخیص داده و متوجه شویم نقض قوانین حاکم صورت پذیرفته است ما میتوانیم به سرعت هر کدام از محتویات و داده های ثبت نامی و عضویتی که به ما داده اید ویا در سیستم وارد نموده اید، همینطور ارتباطی که با سایت ها و اپلیکیشن های دیگر وجود دارد را متوقف کنیم. این موضوع خصوصا در مواردی که شما اطلاعاتی را در خصوص اجناس ممنوع یا در خصوص تجارت غیر قانونی دارو و سلاح و مواد مخدر یا سایر فعالیت های غیر قانونی دیگر به کار برده میشود، می باشد. ما همچنین میتوانیم با یک اخطار رسمی به خاطر نقض حقوق رقابت با شما برخورد کنیم و به سرعت فعالیت ها و ثبت نام و حساب کاربری را خاتمه داده و نیز گزارشی از فعالیت غیر قانونی شما به مراجع قضایی ارائه دهیم.

1) اگر آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان دهید یا سعی کنید از طریق اپلیکیشن و سایت تموک به سیستم های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام داده و از طریق اپلیکیشن تموک یا در سایت تموک دست به جمع آوری خودکار یا جمع آوری ایمیل ها، و روش های دیگر… بزنید

2) هرگونه تلاشی برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد تموک به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام های ناخواسته یا ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، یا دیگر روش های مخرب نرم افزاری و سیستمی، هک کردن نرم افزار تموک یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا سایر کاربران ما نقض کند، یا اینکه مطالبی عنوان نمایید که فریب کارانه، گمراه کننده، یا توهین آمیز باشد. استفاده از تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در اپلیکیشن یا اینکه محتوای آن را به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده وارد نمایید. یا دست به کپی، باز توزیع، انتقال، همچنین تغییر یا سوءاستفاده از محتوا و داده ها بزنید.

3) هرگونه سوءاستفاده از نام و مشخصات سایر اشخاص حقیقی و حقوقی یا شماره تلفن همراه، نشانی و پست الکترونیکی و … دیگران پیگرد قانونی دارد و  شخصی که بدون اجازه مبادرت به این امر نموده است، مسئول تلقی شده و تموک در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

* توجه : انجام هر عملی از سوی کاربر و یا اشخاص دیگر در بستر تموک که به منافع ملی کشور و یا اپلیکیشن تموک و کاربران آن آسیب وارد نماید، شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

سیاست ها و خدمات تموک


 • تموک در حال حاضر اکثرخدمات خود را بصورت رایگان ارائه می دهد و در قبال برخی از خدمات ویژه خود مبلغی را تحت عنوان بسته های “خدمات ویژه” ارائه خواهد نمود که کاربران بواسطه آن از خدمات ویژه ای برخورداد خواهند شد که در شرح بسته ذکر خواهد شد.
 • در صورتی که شرکتی باید مبلغی را به اپلیکیشن پرداخت می کرده و از زمان آن گذشته و پرداخت نشده است تموک این اختیار را دارد تا خدمات به حساب کابری آن شرکت را محدود و یا تعلیق نماید.
 • ارائه خدمات پس از فروش و پشتيبانی (تلفنی) و پاسخگویی به امور مشتریان درساعات اداری شركت برای مشترکین بصورت رايگان می باشد.
 • آگهی های خرید و فروش و خدمات برای عموم کسانی که از اپلیکیشن استفاده می کنند به نمایش گذارده می شود و بسته به مدت زمان  و محل آگهی در اپلیکیشن شامل هزینه خواهند بود.
 •  اعتبار سنجی و تاییداتی که سایت بواسطه آن می تواند به منظور تسهیل در شناسایی و اعتبار سنجی فروشنده باشد از جمله خدماتی است که می تواند شامل حال کاربران باشد و شامل هزینه ای ناچیز خواهد بود.
 • کاربران اپلیکیشن موظف می باشند در صورت تبلیغ و ارائه آگهی اطلاعات مربوط به محصول و قیمت آن را به روز نگه داشته و همواره صحت آن را کنترل نمایند در صورتی که اطلاعات محصول نادرست ارزیابی شود تموک می تواند ضمن اطلاعات رسانی به مشترکین اطلاعات مربوطه را غیرفعال نماید تا تکلیف آن روشن شود.

در صورتی که معتقدید اطلاعات یا محتوای هر یک از کاربران بر روی اپلیکیشن، حقوق مالکیت فکری، کپی رایت یا قانون حاکم را نقض می نماید، می توانید آن را به بخش خدمات مشتریان اعلام و اطلاعات مربوطه را کتباً در اختیار ما قرار دهید.

قوانین مربوط به درج آگهی


کاربران با ثبت آگهی خود در تموک تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شود نخواهد بود:

 • مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،
 • هرگونه محتوای مندرج در آیین‌نامه فهرست مصادیق محتوای مجرمانه،
 • ناقض حریم شخصی افراد،
 • استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: ویژه، رند، مفت، ارزان، زیر قیمت، استثنائی، حراج و موارد مشابه،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،
 • استفاده از حروف انگلیسی برای نوشتن عبارات فارسی (اصطلاحا فینگلیش): استفاده از زبان انگلیسی برای نوشتن کلمات غیرفارسی و برندها و یا ثبت آگهی به زبان انگلیسی مانعی ندارد،
 • هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،
 • هر شکلی از شرط‌بندی (با جایزه یا بدون جایزه)،
 • کالاهایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و…،
 • فروش فاکتور و پیش فاکتور برای اخذ وام، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن،
 • خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،
 • معرفی سایت‌، اپلیکیشن یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با تموک را دارند،
 • درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،

تذکرات و توصیه ها :


اگر کاربری برای برخورداری از سرویس های بهتر و بیشتر قرار دادی مجزاء با ما امضا نمود و شرایط آن به نوعی با شرایط و قوانین اپلیکیشن دارای اختلاف باشد، در آن صورت قرار داد فی مابین ارجعیت خواهد داشت و به آن استناد خواهد شد.

 • به منظور بررسی کالاها و حصول اطمینان از تطابق آنها با سفارشات، توصیه می نماییم در معاملات از خدمات شرکت های بازرسی تجاری استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می شود که به منظور جلوگیری از دعاوی پیچیده بین فروشنده و خریدار، هردو از یک شرکت بازرسی واحد استفاده نمایند.
 • ما سعی می کنیم که دسترسی شما به تموک بصورت شبانه روزی و در همه ایام هفته، یا روز های تعطیل رسمی کشور باشد، و سعی می نماییم هرگونه زمان از کارافتادگی را به حداقل برسانیم. البته ممکن است به دلیل تعمیر و نگه داری سرور و یا بروز رسانی و ایجاد امکانات بیشتر، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به تموک یا ارائه خدمات و محتوای اپلیکیشن و سایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.
 • به جز قرار داد هایی که تموک با شرکت های مختلف منعقد می کند و بر اساس قرارداد به آن ها پایبند است، هیچ زمان دقیقی در رابطه با اینکه این اپلیکیشن تا چه موقع به فعالیت خود ادامه می دهد وجود ندارد در نتیجه در این مورد مسئولیتی را نیز قبول       نمی نماییم.
 • چنانچه از هرگونه سوء استفاده از اطلاعات حساب کاربری خود مطلع شدید یا از سوء استفاده دیگران با نام و مشخصات شما در حساب کاربریشان اطلاع پیدا نمودید، بلافاصله با ارائه مستندات واحد پشتیبانی اپلیکیشن را نسبت به آن آگاه نمایید تا اقدامات لازم انجام گرفته و نتیجه آن اعلام گردد.
 • صرف نظر از اینکه ممکن است معاملات کاربران تحت حاکمیت قوانین کشور دیگری غیر از جمهوری اسلامی ایران باشد، این شرایط و مقررات تابع قوانین و مقررات ایران می باشد. در صورت بروز هرگونه اختلاف، دعوی یا شکایت (دعاوی) ناشی از این شرایط و مقررات یا ناشی از استفاده کاربر از اپلیکیشن باید ابتدا از طریق پشتیبانی (بخش خدمات مشتریان) به ما اعلام شود. در صورتی که راه حل مسالمت آمیزی حاصل نشود، این دعاوی نهایتاً از طریق داوری اتاق بازرگانی ایران بر اساس آخرین مقررات داوری آن حل و فصل خواهد شد.

*** توصیه مهم مقام محترم قضایی ***


 به منظور جلوگیری از سوء استفاده جاعلین و کلاهبرداران از طریق چک های رمز دار بین بانکی، توجه شما را به متن ذیل جلب می نماییم:

با توجه به اینکه یکی از شگرد های مجرمین و متهمین سابقه دار جهت کسب منابع مادی زود هنگام و سریع خرید و فروشاجناس دیگر با چک های جعلی می باشد این افراد سابقه دار با جعل چک های بین بانکی رمز دار و تماس تلفنی با شهروندان که جهت فروش اجناس خود در شبکه های اجتماعی یا جراید آگهی فروش منتشر کرده بودند تمایل خود را جهت خرید کالا اعلام و غالبا در ایام آخر هفته و ساعات پایانی روز در محل قرار حاضر شده و با فریب و نبرنگ و معرفی خود بعنوان افراد متشخص و حائز شغل و منزلت اجتماعی اقدام به خرید می نمایند و در قبال آن یک فقره چک بین بانکی رمز دار جعلی ارائه می نمایند که تا کنون پرونده های متعدد در این خصوص تشکیل شده است .

 

 • همواره در فضای اینترنتی عده ای افراد با منظورهای مختلف از جمله کسب درآمد غیرقانونی و یا خراب کردن چهره یک نرم افزار یا سایت و برای خارج کردن آن از دایره ی رقابت اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کنند.
  این کلاهبرداران از طریق مختلف مانند قیمت گذاری پایین تر از حد معمول و یا برجسته نشان دادن کالای خود نسبت به کالاهای مشابه در سایت های نیازمندی، توجه متقاضیان را جلب و از آنان در خواست می کنند که مبلغی به عنوان پیش پرداخت و یا کل مبلغ را واریز کنند تا کالای مورد نظر برای آنان ارسال شود. معمولاً این افراد از معامله ی حضوری امتناع می کنند.
  این متداول ترین نوع کلاهبرداری است که تعداد زیادی از افراد در این نوع معاملات پول خود را از دست دادند.
  به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که به صورت حضوری و پس از دیدن کالا از نزدیک و اطمینان از کیفیت آن، خرید خود را انجام دهید و به هیچ وجه قبل از تحویل کالای خود پولی را به هیچ حسابی واریز نکنید.

راهنمای خرید امن

 • از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
 • اگر به فردی اعتماد ندارید هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • ما سعی خواهیم کرد یک سیستم امن برای شما ایجاد کنیم تا خریدار مبلغ کالا را در حسابی امن وارد کند و پس از تایید در یافت کالا با مشخصات واقعی بلافاصله عین مبلغ به حساب فروشنده ارسال شود.
 • اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

توصیه هایی فراگیر برای خریدران کالاهای کوچک با مبالغ نسبتا بالا

اگر خریدی که می خواهید انجام دهید در شهر محل زندگی خودتان بود حتماً خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید، در غیر این صورت اگر ناچار به معامله با شهر دیگری  هستید نکات زیرا را رعایت کنید تا معامله ی امن تر داشته باشید:
در ابتدا سعی کنید در شهر محل زندگی فروشنده آشنایی را بیابید و بتوانید از طریق آن معامله و ارسال کالا را انجام دهید این مطمئن ترین راه معامله در شهر های مختلف است. در غیر این صورت از روش های زیر استفاده کنید:
1) از فروشنده اسکن شناسنامه یا کارت ملی را که با نام صاحب حسابی که میخواهید پول را به آن واریز کنید مطابقت داشته باشد، بخواهید. برای اطمینان بیشتر می توانید از شناسنامه و یا کارت ملی در کنار کالا عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند.

2) تلفن ثابت را از شخص فروشنده بخواهید، و با آن تلفن با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره اطمینان حاصل کنید.
3) تمامی اطلاعاتی را که از فروشنده دارید تا پایان معامله نزد خود نگهداری کنید. برای اطمینان بیشتر میتوانید امتیاز فروشنده را نیز بررسی و نظرات خریداران را ببینید تا در صورت دیدن موضوعی غیر طبیعی از واریز پول جلوگیری کنید.
4) اگر معامله شما مربوط به اجناس با مقدار کم و یا کوچک مانند نمونه های آزمایشگاهی است یکی از روش های مناسب جهت انجام معامله غیر حضوری استفاده از پست (Cash on Delivery) می باشد. در این نوع پست، پستچی کالا را به شما تحویل داده و شما پس از بررسی و اطمینان از مطابقت آن با اطلاعاتی که فروشنده به شما داده بود میتوانید مبلغ را به پستچی پرداخت نمایید و یا در صورت عدم مطابقت کالا با اظهارات فروشنده و یا وجود خرابی کالا را توسط پستچی مرجوع نمایید . به جای پست می توانید از طریق ترمینال ارسال کالا را انجام دهید و پس از رسیدن کالا به دستتان ، پول را به راننده اتوبوس  و یا ترمینال مربوطه تحویل بدهید تا آن را به فروشنده برساند. تمامی این امکانات در اپلیکیشن تموک برای انجام معامله ای راحت تر پیش بینی شده است.

بیشتر احتیاط کنید وقتی

 • شما فروشنده را نمی شناسید و قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.
 • فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • اگر می‌خواهید مبلغ نقدی قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

به خاطر داشته باشید:

 • در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.
 • بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
 • در مورد برخی کالاها بهتر است نمونه و بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.
 • بهتر است قبل از تحویل کالا در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید

 

تمامی توصیه های بالا برای جلوگیری و پیشگری از رسیدن هرگونه آسیب به کاربران محترم است، با این حال در صورت هرگونه کلاهبرداری و یا اخاذی مرتبط با تموک، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید؛ در این موارد مطمئن باشید «تموک» همکاری‌های لازم را با این مرجع قانونی جهت پیگیری مشکل شما انجام می‌دهد.

 

در پایان ضمن تشکر فراوان از اعتمادتان به تموک از شما درخواست می نماییم هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و تقاضا برای ایجاد عملکردی با کیفیت بهتر را به ما، در واحد پشتیبانی فنی و بخش خدمات مشتریان اعلام نمایید.

 

اگر با شرایط فوق موافق هستید از خدمات ما استفاده نمایید.


بازار 24 ساعته
پیگیری کالا
هزینه پایین
دسترسی آسان